TÜRKİYE'NİN TIPTAKİ BAŞARISI

Türk hekimlerinin başarılarını anmak gerekir. Özellikle estetik cerrahi, göz hastalıklar, kalp ve damar cerrahisi, diş hekimliği, beyin ve sinir cerrahisi alanlarında dünya çapında tanınmış başarılı hekimler ve kaliteli hastaneler bulunması nedeniyle Türkiye’de sağlık turizmi oldukça canlıdır. Ayrıca yabancılar için konaklama, seyahat masrafları ve ameliyat ücretlerini kapsayan cazip paketler de yine Türkiye’nin çok tercih edilmesinde etkili bir faktördür.

Dünya'nın Saç Ekim Merkezi İstanbul
Saç ekimi, estetik cerrahinin ve dermatolojinin en önemli kollarından biridir. Türkiye özellikle saç ekimi alanında dünyanın merkezi konumundadır. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Antalya gibi şehirlere yurt dışından pek çok insan saç ektirmek için rağbet göstermektedir. Bu durumun altında Türk hekimlerin saç ekiminde tecrübeli olması ve saç ekiminin Türkiye’de diğer ülkelere kıyasla çok daha ekonomik olarak yapılması vardır.

Türkiye Göz Ameliyatında Birinci
Türkiye her yıl ortalama 40 bin göz ameliyatıyla göz hastalıkları alanında dünyanın bir numaralı ülkesi konumundadır. Göz ameliyatlarında hekimin tecrübesinin çok önemli olması nedeniyle Türkiye’de faaliyet gösteren başarılı hekimler, yabancı hastaların da Türkiye’ye ilgi gösterilmesinde büyük rol oynuyor. Üstelik göz ameliyatlarında oldukça ekonomik hizmet verildiğini de belirtmek gerek. Yüksek teknoloji, başarılı hekimler ve düşük maliyet nedeniyle göz alanında Türkiye göz hastalıkları tedavisi ve ameliyatlarında dünyada lider konumda.

Türkiye Kalp ve Damar Cerrahisinde Dünya Üçüncüsü
Türkiye’de çok kaliteli kalp ve damar cerrahları bulunmaktadır. Özellikle kalp ve damar hastalıklarının tedavisi bakımından Türkiye, ABD ve Almanya’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir. Fransa, İngiltere, Rusya gibi ülkelerden pek çok insan tedavi olmak için Türkiye’deki sağlık kuruluşlarını tercih ediyor. Bununla birlikte kalp ve damar cerrahisi alanında çalışan doktorlar da kendilerini geliştirmek için Türkiye’deki üniversite hastanelerinde çalışmalar yapıyor. Ayrıca Hacettepe, İstanbul, Ankara, Ege, Gazi Üniversitelerinin Tıp Fakülteleri University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafından yapılan sıralamalarda düzenli olarak dünya genelindeki en iyi 1000 tıp fakültesi arasına girmektedir.

Türkiye Estetik Cerrahide Avrupa'nın Önünde
Estetik cerrahi alanında da Türkiye’de birçok Avrupa ülkesinden daha ileri düzeydedir. Öyle ki önceki yıllarda Türkiye’de insanlar estetik operasyonlar için yurt dışına giderlerdi. Fakat son yıllarda gerek başarılı hekimlerin yetişmesi gerek hastanelerdeki teknolojilerin gelişmesi nedeniyle İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, İsveç ve Azerbaycan gibi farklı ülkelerden pek çok insan, estetik operasyon olmak için Türkiye’yi tercih ediyor.


HİZMETLERİMİZ

Bilgi İste